"Манчестър Юнайтед" и "Тотнъм" до голяма степен си осигуриха участие на осминафиналите в турнира Лига Европа. И двата английски тима спечелиха убедително на чужд терен в първите 1/16-финали.

"Юнайтед" спря до 4:0 при гостуването на "Реал Сосиедад". Не беше точно гостуване, мачът се игра на стадиона на "Ювентус" в Торино. "Червените дяволи" направиха пропуски пред първото полувреме, когато реализираха само веднъж - чрез Бруно Фернандеш.

След почивката португалецът вкара още едно попадение, останалото добавиха Маркъс Рашфорд и Даниел Джеймс.

"Тотнъм" разби австрийския "Волфсбергер" с 4:1. Хюн Мин Сон, Гарет Бейл, Лукас Моура и Винисиус зарадваха Жозе Моуриньо, а попадението за домакините падна от дузпа.

Шоуто на вечерта направиха "Йънг Бойс", който беше в група с ЦСКА-София, и "Байер" (Леверкузен) - 4:3. Швейцарският шампион поведе с 3:0 през първото полувреме. През второто обаче получи три "аспирина" между 49-ата и 68-ата.

Все пак в 89-ата "Йънг Бойс" стигна до победата.

"Цървена Звезда" не се даде на "Милан" - 2:2 в Белград. Гостите повеждаха на два пъти, крайният резултат бе оформен в добавеното време.

А седем гола имаше и на двубоя "Антверп" - "Рейнджърс" (3:4). Белгийският тим бе в групата на "Лудогорец". Мачът предложи два обрата. Гостите поведоха, домакините стигнаха до 2:1 в края на първото полувреме. След това поведоха с 3:2, лидерът в първенството на Шотландия вкара в 83-тата и 90-ата (втора дузпа) за драматичния успех. Малко преди това играч на "Антверп" получи червен картон.

Други резултати: "Динамо" (Киев) - "Брюж" 1:1, "Брага" - "Рома" 0:2, "Краснодар" - "Динамо" (Загреб) 2:3, "Олимпиакос" - ПСВ "Айндховен" 4:2, "Славия" (Прага) - "Лестър" 0:0.

"Бенфика" - "Арсенал" 1:1, "Залцбург" - "Виляреал" 0:2, "Гранада" - "Наполи" 2:0, "Лил" - "Аякс" 1:2, "Макаби" (Тел Авив) - "Шахтьор" (Донецк) 0:2, "Молде" - "Хофенхайм" 3:3, "Антверп" - "Рейнджърс" 3:4.