„Манчестър Юнайтед“ изравни рекорд за победа във Висшата лига - 9:0 срещу „Саутхемптън“ на „Олд Трафорд“. През есента на миналия сезон „светците“ загубиха със същия резултат от „Лестър“.

А през 1995 г. „червените дяволи“ разбиха с този резултат „Ипсуич“, оттогава датира върховото постижение за изразителна победа в историята на Премиърлийг.

„Юнайтед“ беше без победа в последните три мача за първенство, като в тях бе отбелязал и само едно попадение. Развихри се срещу „Саутхемптън“, за което помогнаха и два червени картона.

Първият бе вдигнат още във втората минута - на младока Александър Юнкевиц, който влезе брутално в бедрото на Скот Мактомини, оставяйки следи от бутоните си.

Първия гол заби защитникът Аарън Уан-Бисака в 18-ата и нататък въпросът бе до колко гола ще спрат домакините. До почивката отбелязаха Маркъс Рашфорд, Беднарек (автогол) и Единсон Кавани.

След това се разписаха Антони Марсиал (два пъти), Мактомини, Бруно Фернандеш от дузпа и Даниел Джеймс в добавеното време.

В 87-ата „Юнайтед“ получи много спорен наказателен удар, при който беше изгонен и Беднарек. Имаше ВАР при ситуацията, а видеоасистентът не зачете гол на гостите в началото на второто полувреме - отново доста дискусионно.

„Манчестър Юнайтед“ бе близо до абсолютния си рекорд - 10:0 срещу „Андерлехт“ през 1956 г. А Рашфорд изпревари Ерик Кантона - вече има 83 гола срещу 82 на французина за 20-кратните шампиони.

Два червени картона имаше и в мача „Уулвърхемптън“ - „Арсенал“ (2:1). Гостите поведоха чрез Пепе в 32-рата, но в допълнителните минути на първото полувреме Давид Луис направи дузпа, беше изгонен, а Невес изравни.

Жоао Моутиньо направи пълен обрат в 49-ата, а „топчиите“ доиграха срещата с девет души - и вратарят Бернд Лено получи червен картон в 72-рата.

Други резултати от снощи: „Шефилд Юнайтед“ - „Уест Бромич“ 2:1, „Нюкасъл“ - „Кристъл Палас“ 1:2.

Тази вечер се играят още пет срещи от 22-рия кръг. „Манчестър Сити“ е начело с 44 т. (два мача по-малко), „Юнайтед“ също има 44 т. и по-лоша голова разлика, „Ливърпул“ е с 40, „Лестър“ - 39, и т.н.