"Манчестър Сити" разби "Челси" с 3:1 като гост в мач от Висшата лига. Двубоят бе решен за 16 минути преди почивката, когато паднаха и трите гола на "гражданите".

Илкай Гюндоган откри в 18-ата минута, Фил Фодън удвои в 21-ата, а в 34-ата Кевин де Бройне направи 3:0. Преди почивката тимът на Пеп Гуардиола доминираше изцяло, а след това мачът се доиграваше.

В добавеното време Калъм Хъдзън-Одой вкара почетен гол за "сините".

Продължава лошата серия на "Челси", който е без победа във Висшата лига от 5 декември и все повече се говори, че мениджърът Франк Лампард ще бъде уволнен. Още повече програмата на тима до втората половина на януари е много облекчена откъм мачове.

Докато "Манчестър Сити" набира сила, независимо че днес игра без петима футболисти, заразени с коронавируса. Към тях си прибавят хора от щаба на Пеп Гуардиола и от втория състав.

По-рано днес "Лестър" победи "Нюкасъл" с 2:1 като гост, а вчера лондонските "Тотнъм" и "Арсенал" записаха убедителни успехи.

"Шпорите" удариха "Лийдс" с 3:0 у дома, а "топчиите" затвърдиха съживяването си на терена "Уест Бромич" - 4:0.

Отборите в топ 6 са събрани само в четири точки. Ливърпул води с 33 точки, толкова има "Манчестър Юнайтед" (по-лоша голова разлика), "Лестър" е с 32 (мач повече), "Тотнъм", "Манчестър Сити" (мач по-малко) и "Евертън" по 29 т. "Челси" остана с 26 т. (мач повече).