Младежкият национален отбор победи Латвия с 1:0 в европейска квалификация на стадион "Славия". Така тимът на Александър Димитров запази шансове за класиране на финалите догодина.

Като решителен се очертава мачът Полша - България на 13 октомври в Гдиня. "Дружина полска" има 16 точки, а нашите са с 14. При успех срещу основния противник за второто място, ще е нужна победа срещу Естония на 17 ноември. Дори и тогава остава едно условие - селекцията ни да е сред 5-те втори отбора с най-добър актив в деветте групи.

Лидер е Русия с 20 точки и само един мач до края - гостуване на Латвия. А за това младежите ни да останат в играта помогнаха и сърбите, надвили днес Полша с 1:0 като домакини. Западните ни съседи са четвърти с 11 т. и също един двубой до края.

Успехът над Латвия (на последно място) не дойде лесно. Единственият гол отбеляза Станислав Иванов в 67-ата минута.

В началото на срещата Гринберг удари греда. Домакините почти не стигнаха до сериозни ситуации. След почивката това се промени, а българите получиха и помощ заради втори жълт и червен картон на Марко Регза малко след подновяването на играта.