Цветана Пиронкова за втори път в кариерата си е на осминафинал на US Open след нова победа в два сета - 6:4, 6:1 над хърватката Дона Векич. В трети пореден мач в Ню Йорк пловдивчанката, която повече от три години не бе играла заради излизане по майчинство, не даде сет на своята опонентка.

Първата част бе равностойна и интересна до 5:4 - Цвети проби първа, Векич изравни моментално, но Пиронкова пак излезе напред и когато сервираше за спечелване на сета, не пропусна възможността.

Във втория Цветана поведе с 2:1 и до края не даде нито гейм на Дона Векич, която записа четвърта загуба от 4 мача срещу българката.

Така една от приказките на Откритото първенство на САЩ по тенис - първият турнир от Големия шлем в пандемията, продължава. За първи път от 2012 г. насам Пиронкова е във втората седмица в комплекса "Били Джийн Кинг" и ще срещне на осминафинал Ализе Корне.

Французойката елиминира Мадисън Кийс (САЩ) - 7:6(4), 3:2 и отказване на американката.

Други резултати при дамите: Серина Уилямс (САЩ) - Слоун Стивънс (САЩ) 2:6, 6:2, 6:2; Мария Сакари (Гърция) - Аманда Анисимова (САЩ) 6:3, 6:1; София Кенин (САЩ) - Онс Джабер (Тунис) 7:6(4), 6:3.