"Реал" (Мадрид) води вече с четири точки на върха в испанската Ла Лига пет кръга преди края на сезона.

"Белите" победиха трудно градския си съперник "Хетафе" като домакини - 1:0. Серхио Рамос вкара от дузпа (21 поредни успешни за него) в 79-ата минута, отсъдена за нарушение на Матиас Оливейра срещу Дани Карвахал.

Така "Реал" отново се възползва от поредното равенство на "Барселона" срещу "Атлетико" два дни по-рано.

"Хетафе" започна отлично на стадиона в базата на гранда и Тибо Куртоа трябваше да прави три спасявания в първите 12 минути. Нататък сблъсъкът предложи доста физически единоборства - съдията вдигна общо 10 жълти картона.

"Реал" не направи силен мач - както предишните след паузата, но успя да вземе трите точки. Пропуски направиха Лука Модрич и Карим Бензема. Преди почивката останаха съмнения за дузпа за "Хетафе".

Шансовете на тима за четвъртото място намаляват - изостава на пет точки от "Севиля".