"Локомотив" (Пловдив) надигра и победи "Левски" с 2:0 в първия полуфинал за Купата на България, игран на стадиона в парка "Лаута". Предстои реванш, а носителите на трофея направиха дълга крачка към класиране на финал за втора поредна година.

Димитър Илиев откри резултата в 23-ата минута с диагонален удар след колективна грешка на гостите - включително и на вратаря.

В 45-ата Бирсент Карагерен удвои, като търкулна топката в мрежата при прекрасно изплетена акция.

"Черно-белите" създадоха повече и по-опасни голови ситуации, като контролираха двубоя през по-голямата му част. "Левски" получи малко повече територия в последните минути на срещата.

Във втори пореден мач обаче, както срещу "Лудогорец", "сините" не създадоха нито една 100-процентова голова възможност. Локо доминираше почти изцяло преди почивката, а след това тактически успешно завърши първото действие на битката.

Другият полуфинал - "Ботев" (Пловдив) - ЦСКА-София, е в сряда.

Началото бе равностойно, "Левски" влезе в битката добре, имаше и прилична възможност при статично положение. Много бързо обаче Локо овладя играта, показа по-голямо желание и хъс, действаше бързо.

В 14-ата минута Карагерен пропусна да накаже неубедителния Милан Миятович. Домакините свиваха обръча все повече пред вратата на "Левски" и логично получиха предимство в резултата.

В края на полувремето "Локомотив" още повече подобри настроението на феновете си по трибуните и пред телевизорите с гола на Карагерен.

След почивката "Локомотив" започна с настроение, като не испускаше инициативата. Постепенно намали оборотите и заложи на сигурността. В 67-ата минута влезлият като смяна Станислав Костов получи шанс отляво при контра и излезлият неразчетено напред Мартин Луков, но стреля анемично в ръцете му.

Както често се случва напоследък, "Левски" направи много малко в атака. Шансовете му за реванша остават, но много трябва да вдигне класата.

В събота "Локомотив" гостува на ЦСКА-София във вълнуващ мач от efbet Лига.