Националният отбор на България по волейбол за жени загуби първия си в историята мач в турнира Лига на нациите. В Русе тимът на треньора Иван Петков отстъпи с 1:3 (23:25, 25:21, 19:25, 23:25) пред Япония.

Нашият отбор пропусна да вкара мача в тайбрек, освен това можеше да го спечели и в четири гейма - и в първата, и в четвъртата част имаше преднина, която пропиля.

Особено фрапантно бе развитието на последната част, в която българките водеха с 12:5, но позволиха изравняване при 20:20. След това състезателките на Петков отговориха с три последователни точки, за да поведат с 23:20, но допуснаха Япония да реализира пет последователни и да взема срещата още при първия си мачбол.

За България най-резултатна бе Гергана Димитрова с 18 точки, а Мира Тодорова приключи с 14 т. За Япония Юки Иши реализира 19 точки, докато с 16 завърши Миуако Осанай.

В другия двубой, игран отново в Русе, САЩ победи Белгия с 3:0 (25:23, 25:8, 25:22).

Днес са вторите двубои от турнира. От 17:00 в "Монбат Арена" е мачът между САЩ и Япония, а от 20:30 България играе с Белгия.