Световният шампион Германия стартира с 3:0 като гост на Норвегия в световните квалификации за “Мондиал 2018” в Русия.

Надпреварата в Европа започна снощи в три групи. Българската - гр. А, стартира на 6 септември, нашият тим приема Люксембург от 21:45 часа на стадион “Васил Левски”. Другите двубои са Швеция - Холандия и Беларус - Франция.

Германците традиционно минават като на парад през квалификации и явно отново ще е така. Бундестимът не се затрудни много в Осло. Головете за успеха с 3:0 вкараха Томас Мюлер в 15-ата и 60-ата и Джошуа Кимих в 45-ата.

В същото време Чехия и Северна Ирландия завършиха 0:0, а Азербайджан измъкна 1:0 на терена на Сан Марино.

За разлика от Германия, Англия много трудно изтръгна победата при гостуването на Словакия в гр. F. Адам Лалана отбеляза за 1:0 в даденото от съдията продължение. Така халфът на “Ливърпул” зарадва треньора си Сам Алардайс, за когото това бе дебют начело на “трите лъва”.

Шотландия трепери едно полувреме в Малта, но през второто успя да се наложи - 5:1. Вълнуващ мач направиха Литва и Словения. Домакините поведоха с 2:0 с голове на Фьодор Черних и Викинтас Сливка в 32-ата и 34-ата.

Словенците се вдигнаха на късен щурм, който им донесе точка. Рене Крихин намали в 77-ата, а в 90-ата Бостиян Цезар огорчи литовците - 2:2.

Аналогичен сценарий имаше срещата Казахстан - Полша в гр. E - 2:2. В Астана обаче поведоха гостите - чрез Бартош Капустка в 9-ата и Роберт Левандовски в 35-ата от дузпа. Само за 6 минути след антракта казахстанците изравниха с попадения на Сергей Хижниченко в 52-ата и 58-ата.

До края победител можеше да е всеки от двата съперника.

До равенство се стигна и в съперничеството между Румъния и Черна гора - 1:1. При това в самия край. Адриан Попа откри в 85-ата, но радостта на северните ни съседи трая около 2 минути, тъй като Стеван Йоветич изравни.

В третия мач от групата Дания победи Армения с 1:0.