Отборът на Берое завърши 1:1 с ХИК (Хелзинки) в първия мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Резултата откриха финландците. В 37-та минута Танака излезе сам срещу Макенджиев и шутира, но вратарят изби. Топката обаче попадна у Алфредо Морелос, който на празна врата отбеляза за 1:0

4 минути след началото на второто полувреме обаче Берое изравни. След изпълнен фаул за старозагорци гостите допуснаха грешка в отбрана, след която топката попадна у Веселин Пенев, който изравни.

Малко след това в 57-та минута Иво Иванов отправи страхотен удар с глава, но топката отиде право в ръцете на Дене, който изби. ХИК отговори с центриране от фаул на Морелос, който среля с глава, но Макенджиев спаси удара му.

Мачът се игра пред около 6 000 зрители на Градския стадион в Стара Загора. Реваншът е след седмица, а шансовете на Берое намаляха, тъй като допусна гол на чужд терен.

Берое започна в състав: 22 Макенджиев, 4 Като, 6 Иво Иванов, 9 Кирилов, 11 Милисавлевич,14 Божилов, 21 В. Василев, 28 Пенев, 33 Том, 71 Ил. Миланов, 91 Почански. Като резерви бяха записани: 1 Михайлов, 7 Колев, 8 Панайотов, 10 Дрянов, 15 Динков, 19 Ал. Василев, 24 Хубчев. Старши треньор на зелените е Александър Димитров

Титулярите на ХИК бяха 21 Томас Дене, 15 Виле Яласто, 5 Лум Реджепи, 14 Иван Татомирович, 3 Тайе Тайво, 4 Медо, 38 Себастиан Далстрьом, 10 Атому Танака, 27 Себастиан Сорса, 11 Алфредо Морелос, 7 Николай Алхо. На пейката останаха Маркус Ууситало, Обед Малоло, Микаел Форсел, Тони Колемайнен, Аапо Халме Антъни Анан, Ричард Гадже. Треньор на отбора е Мика Лехкосуо.