Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Синсинати, щата Охайо. Поставеният под №16 в схемата българин записа втора поредна трудна победа - днес срещу Вашек Поспишил от Канада със 7:6(4), 7:6(5) след час и 46 минути игра, пише tennis24. В предишния етап първата ни ракета преодоля чеха Лукаш Росол с 2:1 сета.

Димитров проби още в откриващия гейм, но позволи на съперника да изравни при 3:3. Стигна се до тайбрек, в който след 3:4 точки Гришо направи два минипробива и после затвори сета при своите начални удари.

В следващия сет, въпреки многото възможности, нямаше пробиви и се стигна до нов тайбрек. Българинът поведе с 3:0, а размяната на половините дойде при 4:2 точки. При 6:3 той имаше вече три мачбола и триумфира при третия.

Димитров си осигури 90 точки за световната ранглиста, където е 17-и. В третия кръг Димитров очаква победителя от утрешния двубой между №3 Анди Мъри и участващия с "уайлд кард" Марди Фиш (САЩ).

Също утре Цветана Пиронкова играе срещу най-добрата в света - Серина Уилямс (САЩ).