Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от сериите „Мастърс 1000” в Синсинати (САЩ) след трудна победа на старта над чеха Лукаш Росол с 6:2, 3:6, 6:3. Двубоят продължи 85 минути.

Това е втора победа за първата ни ракета срещу този противник, пише tennis24.

Григор започна силно двубоя и с два последователни пробива поведе с 4:0, след което с лекота затвори първия сет 6:2.

През втората част обаче играта на българина рязко спадна и той допусна един пробив за 2:4, което се оказа напълно достатъчно за Росол впоследствие да изравни резултата и да вкара мача в трети сет. В него българинът успя да пробие за 4:2 гейма и до края на двубоя сервира на ниво, като не позволи на съперника му да мисли за връщането на пробива.

Григор Димитров приключи двубоя с 11 аса и нито една двойна грешки на сметката си.

Във втория кръг Григор Димитров ще се изправи срещу някой от квалификантите Вашк Поспишил (Канада) и Денис Кудла (САЩ).