Световният шампион Германия падна изненадващо от САЩ с 1:2 в контролен мач, играл се в Кьолн.

Домакините започнаха отлично и Гьотце откри резултата още в 12-ата минута след подаване на Херман. Постепенно янките изравниха играта и точно преди края на полувремето Дъскръд вкара гол след пас на Брадли.

Бундестимът, както се очакваше, натисна съперника през второто полувреме и диктуваше играта. И когато всички си мислеха, че мачът отива към реми, в 87-ата минута Ууд развали настроението на феновете по трибуните и на цяла Германия, като вкара за 1:2 при асистенция на Еванс.

Със сензационната победа Юрген Клинсман пък припомни на Йоахим Льов, че преди да стане световен шампион с Германия, е бил просто негов асистент.