Цветана Пиронкова претърпя драматична загуба от поставената под №1 Каролина Плишкова в двубой от втория кръг на турнира на клей в Прага с награден фонд 250 000 долара. Първата ни ракета отстъпи пред фаворитката в три сета 6:3, 3:6, 6:7 (1).

Мачът бе много оспорван и продължи два часа и 11 минути. В първия сет Пиронкова направи пробив в шестия гейм, затвърди го и повече нямаше проблеми. Във втория пловдивчанката поведе с 2:0, но Плишкова се разигра и направи пълен обрат.

В решителната трета част двете тенисистки си размениха по два пробива. Пиронкова отстъпваше в резултата, но не се предаде и доведе нещата до тайбрек. В него обаче 23-годишната чехкиня бе по-концентрирана и не даде никакъв шанс на нашата състезателка - 7:1 и място в 1/4-финалите за Плишкова.