Георги Цонов и Румен Димитров преодоляха квалификацията в тройния скок на eвропейското първенство по лека атлетика в Прага и се класираха за финала в дисциплината.

Цонов започна отлично пресявките, след като още с първия си опит преодоля 16,61 метра - най-добър резултат в кариерата на 21-годишния атлет. Постижението му отреди четвърто място в крайното класиране на пресявката.

В битката за медалите остана и Радослав Димитров, който с 16,38 се нареди на осмо място. Димитров трябваше да се справя с вирус, което не му прозволи да се представи в най-добрата си светлина.

Победителят от националния шампионат в Добрич Златозар Атанасов направи само един успешен опит - едва 16,05 метра, което го остави 14-и. Финалът в дисциплината е в събота от 19:40 часа българско време.

Малко след 17 часа в петък започна квалификацията на скок височина, където България е представен от Венелина Венева и Мирела Демирева.