Тимът на Западната конференция победи Източната със 163:158 в Мача на звездите на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Двубоят се игра в емблематичната зала "Медисън Скуеър Гардън" в Ню Йорк и влезе в историята с няколко рекорда.

Гардът на "Оклахома Сити Тъндър" Ръсел Уестбрук наниза 41 точки за победата на Запада и бе избран за Най-полезен играч (MVP). Джеймс Хардън добави 29 точки за успеха. За Изтока най-резултатен бе Леброн Джеймс с 30 пункта.

На Уестбрук не достигна една точка, за да изравни рекорда за резултатност на Уилт Чембърлейн, но все пак регистрира най-много точки в историята за едно полувреме - 27 точки в първата част. Мачът пък стана най-резултатният в историята на "Ол стар".

Запада записа четвърта победа в последните пет мача, но Изтока продължава да води убедително в серията с 37:27. Треньорът на "западняците" Стив Кер дебютира с успех шоу сблъсъка.