Александър Везенков игра 21:46 минути и вкара 7 точки във втория предсезонен мач на тима си "Сакраменто Кингс" в НБА - срещу "Лос Анджелис Лейкърс" - 101:109 (28:30, 23:20, 28:40, 22:19).

Двубоят се игра в "Хонда сентър" в Анахайм, Калифорния, и привлече 10 830 зрители. Големите звезди на лигата и "езерняците" Леброн Джеймс и Антъни Дейвис останаха на скамейката през целия двубой.

Заради контузия на пръст на ръката на титуляря Кийгън Мъри, българинът записа неофициален дебют в стартовите 5. Той вкара една тройка от четири опита, взе 3 "борби" и даде една асистенция. Този път не бе така ефективен в стрелбата както в първата контрола срещу "Торонто Раптърс" - 3 от 11 опита от игра.

За сметка на това Сашо остави добри впечатления при играта си в защита и движението без топка, включително с пресечки в нападение. Все неща, на които ден по-рано треньорът Майк Браун обърна внимание като елементи, които Везенков може и трябва да подобри.

Най-резултатен за "Сакраменто" беше гардът Диарън Фокс с 18 точки, Харисън Барнс добави 15, а по 10 се отчетоха Домантас Сабонис и Крис Дуарте.

За "Лейкърс" Дианджело Ръсел блесна с 21 т. и направи 8 асистенции, а 18 вкара Гейб Винсънт.

"Кралете" изиграха слаба третата част, която загубиха с 28:40, а в последните десет минути не успяха да накаксат пасива си и загубиха срещата.

"Сакраменто Кингс" ще изиграе още три контроли преди началото на сезон 2023/2024, като в следващата е срещу "Голдън Стейт Уориърс" на 16 октомври. Дотук балансът е две загуби. Шампионатът започва на 25 октомври.