Филип Кръстев вкара гол при дебюта си за шампиона на Мейджър лийг сокър на САЩ "Лос Анджелис ФК". Халфът се разписа при победата с 4:0 над "Реал Солт Лейк" в мач от осминафиналите в турнира за Купата на лигите.

Юношата на "Славия" и бивш футболист на "Левски" е собственост на "Сити футбол груп" и премина в клуба от Ел Ей преди броени дни.

Той влезе като резерва в 76-ата минута на мястото на Денис Буанга. В 84-ата получи подаване от Матеуш Богуш, навлезе към наказателното поле и стреля по земя, след което топката рикошира в крака на защитник на съперника и влезе в мрежата за крайното 4:0.

Първите три попадения за успеха бяха дело на Буанга в 52-ата и 56-ата минута, а един гол добави Нейтън Ордас в 62-ата.

"Лос Анджелис" се класира на четвъртфиналите на турнира, където ще срещне мексиканския "Монтерей" в събота в 5:30 часа сутринта българско време.