Най-после „Манчестър Сити“ бе победен.

Отборът, спечелил требъл - Премиършип, Купата на Англия и Шампионската лига, бе победен от „Арсенал“ за трофея „Къмюнити Шийлд“, предшестващ новото първенство.

„Гражданите“ загубиха с 4:1 слид изпълнения на дузпи във финала, игран на лондонския стадион „Уембли“.

Редовното време завърши 1:1. В 77-ата минута Коул Палмър с диагонален шут откри резултата в полза на „Сити“. Последваха пропуски на Фил Фоудън и Родри.

И когато всички очакваха последния съдийски сигнал, в 11-ата минута на допълнителното време след удар на Леандро Тросар топката се отби в защитник на „гражданите“ и резултатът бе изравнен.

При последвалите 11-метрови удари Мартин Йодегор, Леандро Тросар, Букайо Сака и Фабио Виейра бяха точно в полза на лондончани. Кевин де Бройне удари греда, а шутът на Родри от бялата точка беше спасен от Арън Рамсдейл за крайното 4:1.

„Арсенал“ спечели „Къмюнити Шийлд“ за 17-ти път в историята си.