"Пари Сен Жермен" победи "Ланс" с 3:1 във френската Лига 1, а мачът донесе поредно постижение за Килиан Мбапе. Капитанът на френските национали отбеляза един от головете и събра 139 за клуба за първенство.

Това е рекорд, а Мбапе отново задмина Единсон Кавани, когото по-рано през сезона изпревари и като реализатор №1 за ПСЖ във всички турнири. 139-те попадения на Мбапе са записани в 169 шампионатни срещи.

"Пари Сен Жермен" има девет точки аванс на върха и е въпрос на време поне да стане първенец на Франция отново, след като се провали в Шампионската лига.

Гостите от "Ланс" останаха с човек по-малко още в 19-ата минута, когато червен картон за грубо нарушение получи Салис Абдул Хамед.

Мбапе постави рекорда в 31-ата за 1:0, вдигайки на крак феновете на "Парк де Пренс". Витиня удвои малко по-късно с удар от 25 метра. Лео Меси направи 3:0 в 40-ата и домакините си свършиха работата. След почивката "Ланс" стигна до почетен гол от дузпа.