Всички руски граждани ще влизат в Украйна от 1 юли само с виза. Това става ясно от съобщение на президента Володимир Зеленски в канала му в Телеграм.

"В рамките на противодействието на безпрецедентните заплахи за националната сигурност, суверенитета и териториалната цялост на нашата държава, предложих на МС да преразгледа режима на влизане на руски граждани на територията на Украйна", пише президентът.
Както съобщиха световните медии, още на 25 май Зеленски нареди на правителството да въведе визов режим за руски граждани, позовавайки се на необходимостта от подобряване на граничната сигурност след нахлуването на Москва. Това стана около 90-ия ден от войната.
Решението на МС обаче може да стане факт още днес, става ясно от съобщението на президента. Новото е и датата на действие на мярката.
Кабинетът ще направи стъпката към "прекратяване на действието на договор между правителствата на Украйна и Руската федерация за безвизови пътувания", както и на други междуправителствени спогодби.
Досега на руски граждани бе позволено да посещават Украйна безвизово до 90 дни.
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни