"Цървена звезда" разгроми "Левски" с 99:58 в мач от 14-ия кръг на баскетболната Адриатическа лига.

Без да се напъва много, лидерът в класирането поведе с 31 точки на почивката, а през второто полувреме намали темпото и спокойно взе победата. Сърбите продължават да са непобедени с 14 успеха до момента, а Левски е последен с актив 1-13. Следващият мач на „сините” е на 28 януари като гости на "Мега Лекс", пише bgbasket.com.

Двубоят се игра без публика в зала "Универсиада", тъй като "Левски" изтърпява наказание заради грозните сцени, които устроиха феновете му по-рано през сезона срещу "Партизан" (Белград).

През първата част 221-сантиметровият Бобан Марянович властваше под кошовете и "Звезда" лесно натрупа голяма преднина. Тя продължи да расте през втората част, като в началото й „сините” четири минути нямаха отбелязана точка. Така се стигна до 31 пункта на почивката, а през третата част "звездашите" снижиха оборотите, което позволи на "Левски" да вкара 22 точки. До края разликата стана 40 точки, а западните съседи си тръгнаха от София с очакваната победа.

За "Левски" Димитър Димитров отбеляза 18 точки, а Христо Захариев - 14. За победителите Никола Калинич наниза 22, а с 14 завърши Майк Цирбес.

Не загубата от "Цървена звезда" бе притеснителна днес за "Левски", а бъдещето на отбора. "Сините" са пред разпадане заради тоталното безпаричие, сполетяло тима сред драмата с КТБ. Треньорът Константин Папазов обяви, че ако по Коледа не стане чудо и на помощ не се притече благодетел, той ще разпусне тима. Така ще се стигне до парадокса баскетболният шампион на България да прекрати участие в първенството далеч преди края.