Серията на "Левски" от три поредни победи в шампионата и за Купата приключи във Варна - 0:1 срещу "Черно море" в 13-ия кръг на Първа лига. Родриго реализира в 49-ата минута, така тимът му пък спечели за първи път от четири срещи.

"Сините" отидоха край морето в отлично настроение след гръмкото 7:0 срещу "Септември" (Симитли) за националния трофей, но тази вечер бяха надиграни. Те направиха много малко в атака, независимо че в самия край можеха да измъкнат точка - Андриян Краев засече центриране и вратарят Иван Дюлгеров показа страхотен рефлекс, избивайки в гредата.

Малко преди това домакините останаха с човек по-малко заради втори жълт и червен картон на Пабло Гарсия.

"Черно море" застраши Николай Михайлов още в началните минути, малко не достигна на Василев да открие. Нататък голови ситуации липсваха, водеше се битка най-вече в средата на терена.

Това се промени в 49-ата, когато Родриго с техничен удар от границата на наказателното поле успя да прониже "синята" врата. Малко след това едва не стана 2:0.

"Черно море" продължи да има контрол, а "Левски" стигна до опасни атаки единствено в края.

"Моряците" са пети с 21 точки, а левскарите осми - с 14.

В неделя ЦСКА-София приема "Локомотив" (Пловдив), а "Лудогорец" - "Берое".

По-рано днес "Славия" спечели с 1:0 срещу "Ботев" (Враца), а "Локомотив" (София) и "Ботев" (Пловдив) направиха 0:0.