България се класира на осминафиналите на Евроволей 2021, след като победи Беларус в последния мач от група Б на Евроволей 2021 с 3:1 гейма - 25:13; 25:18, 24:26 и 25:22.

"Лъвовете" търсиха задължителна победа, тъй като при загуба щяха позорно да отпаднат от турнира рано-рано, след като в последните два мача бяха категорично надиграни от Италия и Словения.

Българите започнаха неубедително първия гейм - беларусите поведоха с 5:1. След това обаче "лъвовете" заиграха почти безгрешно и скоро изравниха резултата при 6:6. Единична блокада на Мартин Атанасов изведе България напред при 9:7 и Виктор Бекша взе прекъсване за Беларус.

Това не спря устрема на националите и след ас на Светослав Гоцев и единичен блок на Атанасов, те поведоха с 12:7. Успешна атака на Тодор Скримов повиши аванса до 6 точки - при 16:10. Ас на Цветан Соколов увеличи аванса 20:12. Бешка взе второто си прекъсване в първата част, но "лекцията" на българите продължи. След неуспешна атака на Владислав Давискиба България спечели първата част с 25:13.

През втория гейм българите продължиха доминацията си. Скримов реализира петия си ас в мача при 6:2. Соколов увеличи преднината на "лъвовете" при 12:5, а при негов блокаут българите поведоха с 20:12. Геймбол бе достигнат при 24:16. В крайна сметка Соколов реализира последната точка през втората част за 25:18.

Българите загубиха концентрация през третия гейм и позволиха на Беларус да се завърне в мача. Частта започна равностойно, като отборите се придържаха на 1 точка аванс един от друг. Националите увеличиха преднината си на 2 точки при 16:14, след като беларусите допуснаха нова грешка в атака. Цветан Соколов се разписа с блокаут при 17:14 и мачът сякаш се доиграваше.

След поредно прекъсване на Бекша обаче беларусите се върнаха възродени. След ас на Давискиба те поведоха с 20:18. Атака на Тодоро Скримов намали резултата до 22:23. След грешна атака на волейболист на Беларус резултатът бе изравнен при 23:23. Беларус стигна до геймбол при 24:23, но след атака на Скримов българите опазиха първия геймбол за противника. След това обаче Соколов атакува в блокадата и Беларус спечели третата част с 26:24.

Съперникът поведе с 7:4 в началото на четвъртата част след ас на Артьом Маско. България изравни за 8:8. Ас на Скримов и България поведе при 13:12. След това обаче беларусите влязоха в серия и поведоха с 18:15.

Пранди взе второто си прекъсване в гейма. Давискиба атакува по блокадата и Беларус поведе с 4 точки при 19:15. След успешна атака на Соколов и добра българска блокада резултатът бе намален до 17:19. След това Давискиба атакува прати топката в аут и България намали резултата до 18:19. Бекша взе прекъсване, но България изравни при 19:19. Националите поведоха с 21:20. Алекс Грозданов атакува остро в центъра за 23:22. Ас на Цветан Соколов изведе България до мачбол и след успешна атака на българина от трудна позиция "лъвовете" спечелиха четвъртия гейм с 25:22 и мача с 3:1 гейма.