Националният си отбор по волейбол загуби първия си мач в турнира Лига на нациите - 0:3 (25:27, 21:25, 23:25) срещу Франция в италианския град Римини.

Селекционерът Силвано Пранди заложи на предимно млад състав, воден от опитните Цветан Соколов и разпределителя Георги Сеганов.

Тимът ни си заслужи отличен шанс да спечели първия гейм срещу един от най-силните отбори в света - имаше три геймбола, но ги пропиля заради неуверени действия в атака.

"Петлите" направиха късен обрат в част, в която бяха догонващи през цялото време.

Нататък Франция нямаше особени проблеми.

Заради пандемията турнирът се провежда на едно място - Римини. Участват 16 отбора.

В събота България играе с Австралия, а в неделя съперник е Германия. Надпреварата продължава до 23 юни.