"Манчестър Юнайтед" направи много голяма крачка към финала на турнира Лига Европа след 6:2 срещу "Рома" в първия полуфинал на "Олд Трафорд".

В другия двубой остава интрига - "Виляреал" спечели с 2:1 срещу "Арсенал". Реваншите са идната седмица.

"Театъра на мечтите" отново стана сцена на паметен сблъсък, единственото, което липсваше, бе публика. Осемте гола паднаха при два обрата, а резултатът напомня на този от 2007 г., когато "Юнайтед" би "Рома" със 7:1 в Шампионската лига.

Бруно Фернандеш откри ефектно в 9-ата минута, но още в 15-ата Пелегрини изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Пол Погба, който иначе изнесе силен мач. Шокът за домакините стана още по-голям в 33-тата, когато Един Джеко оползотвори страхотна атака за 2:1.

До края на полувремето "Рома" бе по-добрият тим и не се виждаше как "Юнайтед" ще се съвземе, макар че малко преди почивката Единсон Кавани пропусна 100-процентов шанс.

Малшанс за гостите пък са трите контузии, довели до смени още през първата част. Това върза ръцете на треньора на "вълците" Пауло Фонсека, който можеше да прави промени само на почивката (според правилата).

Кавани върна английския тим в сметките в 48-ата. Вкара и още веднъж в 64-ата след вратарска грешка (една от принудителните смени бе на страж).

В 71-ата "Юнайтед" получи доста спорна дузпа (изработена от невероятния днес Кавани), Фернандеш реализира и тук някъде "Рома" рухна. Италианският състав нямаше и физически сили. Бързо падна пети гол - дело на Пол Погба в 75-ата.

Крайният резултат фиксира резервата Мейсън Гринууд в 86-ата.

"Виляреал" взе аванс срещу "Арсенал", но "топчиите" запазиха шансове. Двубоят вървеше прекрасно за "жълтата подводница". Мануел Тригерос откри в 5-ата минута, а в 29-ата Раул Албиол удвои.

В 58-ата Дани Себайос получи втори жълт картон за грубо нарушение и "Арсенал" остана с десет души. Все пак старанието на гостите, които имаха няколко добри ситуации по-рано, даде резултат. В 71-ата те получиха дузпа и Пепе направи реванша в Лондон идната седмица много интересен.

В 77-ата паритетът на терена бе възстановен - Етиен Капу също бе изгонен, докато го изнасяха на носилка (горе), тъй като получи контузия при единоборство с Букайо Сака.