"Ливърпул" отново спечели с гол в края и победата е много ценна - 2:1 срещу "Тотнъм" във Висшата лига. Голът на триумфа за шампиона срещу един от съперниците му за титлата този сезон реализира Роберто Фирмино в 90-ата минута.

Мохамед Салах откри в 26-ата минута, а в 33-тата Хюн Мин Сон изравни. Съперниците размениха по една греда пред малко, но шумна публика на "Анфийлд".

След 13 кръга "Ливърпул" има 28 точки, а "Тотнъм" остана втори с 25 т.

Двубоят бе много интересен и предложи битка между двама големи мениджъри - Юрген Клоп и Жозе Моуриньо. "Червените" започнаха със самочувствие и заредиха опасности пред Юго Лорис. Голът на Мохамед Салах падна логично, макар че му помогна рикошет, направил усилията на вратаря Юго Лорис безполезни.

"Ливърпул" потърси бърза развръзка, но видя топката в мрежата си. "Шпорите" направиха контра - голямото си оръжие при Специалния, и Сон изравни. Малко след това Фирмино имаше шанс за върне аванса на своите, но Лорис спаси.

През втората част "Тотнъм" създаде идеални възможности, ала ги пропиля. На два пъти Бергвайн бе изведен сам срещу Алисон, като при първата ситуация нацели греда. Впоследствие и Хари Кейн се размина с гола - също два пъти.

Междувременно "Ливърпул" не спираше да атакува и търси победата. Превъзходството му във владеенето на топката бе огромно. В 73-тата Садио Мане чудесно се измъкна от защитата на "Тотнъм" и отправи бомбен шут, при който топката облиза напречната греда.

Двубоят вървеше към равенство, но защитата на "Тотнъм" се пропука нетипично и неочаквано при центриране и Фирмино се възползва.

В друг мач между отбори от топ 6 днес "Евертън" удари "Лестър" като гост - 2:0. "Арсенал" отново не спечели - 1:1, след като губеше в резултата срещу "Саутхемптън". "Топчиите" играха с човек по-малко в последните 30 минути.

Вчера "Челси" падна от "Уулвърхемптън" с 1:2 с гол в добавеното време. А "Манчестър Сити" отново разочарова - 1:1 срещу "Уест Бромич" у дома. Въпреки равенството треньорът на УБА Славен Билич беше уволнен. Днес го замени Сам Алардайс.