ЦСКА-София спечели втория мач срещу ЦСКА 1948 - 2:0 от 14-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Българска армия".

През лятото двубоят на стадион "Васил Левски" завърши 2:2, предложи повече зрелище и можеше да отиде и в двете посоки, но този път ЦСКА-София бе по-добър. Това бе шампионатен дебют за Бруно Акрапович на Армията.

На таблото на стадиона в Борисовата градина бе изписано "гости" на мястото, където трябваше да стои ЦСКА 1948.

В началото на срещата Андон Гущеров бе изведен сам срещу Густаво Бусато, но взе грешното решение и стражът го парира. Това бе най-добрата възможност за гостите.

В 18-ата домакините направиха добра атака и Али Соу откри. До края на полувремето пропуск записа Юрген Матей, а играчите на Красимир Балъков не направиха почти нищо интересно в атака след добрите първи минути.

Малко преди почивката Георги Йомов можеше да реши почти всичко, но стреля в аут от чиста позиция.

През втората част головите възможности бяха значително по-малко. Юнус Санкаре се размина с попадение. 12 минути преди края Мартин Камбуров пробва Густаво Бусато от фаул, но вратарят изби. Малко след това Лазар Марин по нелеп начин си отбеляза автогол - 2:0.

По-рано днес "Лудогорец" би "Ботев" (Враца) с 2:1. Ще се започни победният гол на "орлите", паднал от абсолютна засада, предизвикала предупреждаващо обръщение от Съдийската комисия на БФС към асистент арбитрите, публикувано тази вечер на официалния сайт на централата.

В класирането "Лудогорец" води с 29 точки, следват "Локомотив" - 27, "Арда" - 24, ЦСКА-София - 24, "Черно море" - 21, ЦСКА 1948 - 20 и т.н.