"Милан" и "Рома" направиха атрактивно 3:3 в мач от 5-ия кръг на Серия А. "Росонерите" единствени в големите първенства в Европа бяха само с победи, но "вълците" промениха това. В четвъртък "Рома" приема ЦСКА-София в Лига Европа.

Златан Ибрахимович изведе домакините напред във 2-ата минута, а още в 14-ата Един Джеко изравни. Веднага след почивката Алексис Салемакерс отново даде аванс на "Милан".

В 71-ата Джордан Верету направи 2:2 от доста спорна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Педро.

Последва пресилена дузпа и за "Милан", реализирана от Ибрахимович в 79-ата минута. "Рома" намери сили да изравни за трети път - чрез бранителя Мараш Кумбула в 84-ата.

"Рома" е на девето място с 8 т. Миланският гранд бе лишен от заболелия от COVID-19 вратар Джанлуиджи Донарума. Заместилият го ветеран Чиприян Татарушану сбърка при първия гол на тима от столицата.