"Реал" (Мадрид) е на полуфинал в Шампионската лига след паметен реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига - 4:2 след продължения и общ резултат 6:3 срещу "Байерн" (Мюнхен). Получи се велик мач на много високо темпо, истински празник на нападателния футбол с огромен брой голови ситуации.

В другия четвъртфинал тази вечер "Лестър" и "Атлетико" (Мадрид) направиха 1:1, което означава край на участието на английския тим заради 1:0 в испанската столица преди седмица. Така и двата мадридски колоса отново са на полуфинал в най-големия клубен турнир в света.

А колосите на световния футбол "Реал" и "Байерн" си направиха надиграване, което ще се коментира дълго време. Както и съдийството на Виктор Касай.

След нулево първо полувреме, в което липсваха единствено голове, Роберт Левандовски откри резултата от спорна дузпа в 53-тата минута - 1:0 за "Байерн". Последва невероятен пропуск на Артуро Видал за баварците.

Много неща се случиха в последните 15-ина минути. В 76-ата Роналдо изравни с глава. Още от центъра обаче "Байерн" стигна до 2:1, което значеше продължения. Голмайсторът е повече от неочакван - Серхио Рамос, но в собствената си врата.

В 84-тата минута реферът Касай вдигна много дискусионен втори жълт, а оттам и червен картон на Артуро Видал. Така двубоят влезе в допълнителни 2 по 15 минути, ала "Реал" бе с човек повече.

Грешките на арбитрите продължиха. В 105-ата минута Кристиано направи 2:2 от засада - видеоповторенията доказаха това. Последваха пропуски и пред двете врати, най-вече пред тази на мюнхенци.

Всичко за "Байерн" приключи в 110-ата, когато Роналдо оформи хеттрик след брилянтна акция на Марсело. Крайният резултат фиксира резервата Асенсио в 112-ата. А Роналдо има вече 103 гола в евротурнирите, 100 от които са отбелязани само в Шампионската лига.

Саул Нигес вкара за "Атлетико" в 26-ата минута на стадиона в Лестър. В 61-вата Джейми Варди изравни.

В сряда вечерта са другите два четвъртфинала: "Барселона" - "Ювентус" (0:3 в първия мач) и "Монако" - "Борусия" Дортмунд (3:2).