Без напусналия часове преди мача Люпко Петрович, "Левски" не прояви колебания и победи "Берое" с 2:0 в мач от 11-ия кръг на Първа лига.

Любопитно е, че и "зелено-белите" бяха без наставник, водеше ги асистентът Пламен Липенски, след като Александър Димитров подаде оставка при 3:4 срещу "Ботев" (Пловдив) миналата неделя.
А с помощниците на Петрович - Асен Букарев и Елин Топузаков, "сините" имаха пълен контрол и логично продължиха победната серия у дома. Домакините удариха две греди преди почивката - чрез Бабатунде Адениджи и Димитър Пиргов. "Левски" имаше и други възможности.
В 52-ата минута се стигна до интересна ситуация в пеналта на "сините" - имаше съприкосновение между Александър Александров и Борислав Цонев, юноша на "Левски", който отскоро е в Стара Загора. Съдията Станислав Тодоров, срещу когото беройци протестираха преди срещата, показа жълт картон за симулация на Цонев.
Около 12 минути след това Антонио Аниете вкара от пряк свободен удар - 1:0. Всичко приключи в 81-ата, когато Георги Костадинов удвои.
А пред журналисти след мача Люпко Петрович бе доста по-мек, отколкото в декларацията си, в която описа в 10 точки защо е напуснал. Сърбинът не бил обиден. Той обвини журналистите - писанията, че ще бъде уволнен, влошили здравето му. Нещата с финансите в "Левски" не били толкова зле, някои обещания почнали да се изпълняват.
Петрович потвърди, че вече нямало да бъде треньор. Никога не бил приел покана от Гриша Ганчев да води ЦСКА-София, тъй като "Левски" е в сърцето му, заедно с "Цървена Звезда". Той отказа повече подробности - бил описал всичко.
Сега на "Левски" предстои гостуване на "Черно море". Водените от Георги Иванов-Гонзо "моряци" спечелиха с 3:2 на терена на "Ботев" (Пловдив), след като водеха с 3:0 на почивката.
В късния съботен мач "Лудогорец" разби "Локомотив" (Горна Оряховица) с 4:0 в Разград. Два пъти се разписа Клаудиу Кешеру, а по веднъж Марселиньо и Жуниор Кишада.
Така класирането в челото остава без промяна - "Левски" води с 2 точки пред "орлите", които имат мач по-малко. ЦСКА-София е трети на 6 пункта от върха.