"Реал" (Мадрид) спечели категорично с 3:1 срещу "Барселона" в 169-ото издание на един от най-големите мачове във футбола. Двубоят, известен като "Ел Класико", почна отлично за гостите, които поведоха още в 4-ата минута чрез Неймар.

Домакините обаче стигнаха до пълен обрат, като в течение на мача просто наложиха волята си. В 34-ата Жерар Пике направи дузпа с ръка и от 11-те метра Кристиано Роналдо изравни. Шест минути след началото на втората част Пепе реализира с глава от ъглов удар.

Нататък "Лос Меренгес" доминираха тотално и само неточност в завършващата фаза ги лиши от разгромна победа. Третият гол падна след малко повече от час игра - реализира го Карим Бензема. След това домакините заиграха на контри, а каталунците действаха шаблонно и предвидимо.

Дебют след 4-месечно наказание направи Луис Суарес, който почна в атаката на каталунците заедно с Лео Меси и Неймар. Първа загуба в "Ел Класико" като треньор пък записа Луис Енрике, който  пое "Барса" през лятото.