"Челси" за втори път този сезон победи "Тотнъм" във Висшата лига, а Жозе Моуриньо отново загуби от ученика си Франк Лампард. На "Стамфорд Бридж" домакините спечелиха с 2:1 и дръпнаха на съперника си с четири точки в битката за четвъртото място. В тази битка обаче са замесени поне още четири отбора.

Оливие Жиру откри в 15-ата минута, а Маркос Алонсо удвои след хубава атака и поразяващ удар в 48-ата. В 89-ата Антонио Рюдигер си отбеляза автогол.

"Челси" спечели закономерно, беше отборът, който направи по-интересните неща на терена, имаше инициативата.

В 53-тата минута отново се убедихме, че с ВАР ще се извърви дълъг път, преди технологията и взаимодействието с нея да доведат наистина до справедливи решения.

Ло Селсо от гостите стъпи грубо на крака на Сесар Аспиликуета и заслужаваше червен картон, но не беше изгонен дори след намеса на ВАР. Пред Би Би Си фактори в съдийството в Англия коментираха, че аржентинецът е трябвало да бъде изгонен.

"Челси" отново има основания да е недоволен от решенията след допитване до видеоасистента - в понеделник тимът беше ощетен срещу "Манчестър Юнайтед".