"Интер" обърна "Милан" с 4:2 от 0:2 в голямото дерби на Милано от италианската Серия А. "Нерадзурите" губеха с 0:2 до почивката, но сътвориха исторически обрат и записаха четвърти пореден успех над вечния си съперник.

"Интер" поведе в класирането с по-добра голова разлика от "Ювентус" и равни точки. Вчера Юве падна с 1:2 от "Хелас Верона".

Двата съперника размениха по едно полувреме на "Сан Сиро", но този път спечели този, който удари втори.

През първите 45 минути "Милан" имаше почти пълен контрол. Хакан Чалханоглу удари греда. "Интеристите" имаха само две добри акции, при които не бяха далеч от гола, но пред вратаря им Даниеле Падели събитията бяха далеч по-интересни.

"Милан" вкара набързо два гола в края на полувремето - тогава, когато е най-важно. В 40-ата Златан Ибрахимович асистира на Анте Ребич за 1:0, а в 45-ата сам реализира за 2:0.

"Интер" имаше шанса бързо да върне единия гол и да покаже, че няма да се даде лесно. В 51-ата Марчело Брозович намали с удар, отправен пред пеналта. Още в 54-ата стана 2:0 - точен бе друг халф, Матиас Весино.

"Милан" изпадна в шок. Пълният обрат дойде в 70-ата, когато Стефан де Фрай прониза Джиджо Донарума с глава от корнер - 3:2.

Опонентите размениха по една греда в епилога - резервата днес Кристиан Ериксен разтресе рамката от свободен удар, а Ибрахимович изтърва да изравни.

В добавеното време Ромелу Лукаку подпечата сладкия успех на "Интер".