Националният тим на Германия не успя да победи и Ирландия - 1:1, на препълнения "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен в евроквалификация за "Евро 2016".

Тони Кроос даде аванс на Бундестима с хубав далечен удар в 71-ата минута, но в добавеното време Джон О`Шей вкара изравнителен гол, наказвайки груба грешка в немската защита.

Равенството остави Германия на четвърто място в класирането в група D с 4 точки и по-лоша голова разлика от Шотлндия. Начело са Полша и Ирландия с по 7 пункта. Преди броени дни световните шампиони паднаха с 0:2 от поляците, които снощи избегнаха загуба срещу Шотландия у дома - 2:2, а догонваха 14 минути преди края.

Като изненада се приема победата на Северна Ирландия с 2:0 в Гърция, а островитяните са лидери в гр. F с 9 точки от три мача, следвани от Румъния със 7 т.

Кристиано Роналдо блесна и с екипа на родината си - той осигури ценна победа с 1:0 за Португалия на терена на Дания от гр. I. Голът падна в петата минута на добавеното време.