"Реал" (Мадрид) спечели Суперкупата на Испания след победа над градския си съперник "Атлетико" с дузпи в Джеда, Саудитска Арабия - 4:1 (0:0 след 120 минути).

За първи път в историята надпреварата за отличието беше не в един мач, а като турнир. При това на Арабския полуостров. В първия полуфинал "Реал" би "Валенсия", а във втория "Атлетико" се справи с "Барселона". Така се стигна до мадридско дерби.

Като цяло то разочарова. Головите ситуации не бяха много, "белите" имаха повече и по-добрите, проуснати от Каземиро и Лука Йович. "Дюшекчиите" бяха най-близо до гола чрез Жоао Феликс.

В 115-ата минута можеше да настъпи развръзка. Алваро Мората се откъсна сам срещу Тибо Куртоа след грешка в защитата на "лос меренгес". Федерико Валверде обаче го настигна и препъна, което му костваше червен картон.

Така "Реал" доигра с човек по-малко, но халфът спаси почти сигурен гол, а заради изявите си в минитурнира получи наградата за №1 по време на награждаването.

При дузпите Дани Карвахал, Родриго, Лука Модрич и Серхио Рамос вкараха за "белите", а само Киърън Трипиър се разписа за "Атлети". Пропуснаха Саул Нигес и Томас.

Така Зинедин Зидан спечели девети трофей с "Реал" от девет възможни като треньор.