Волейболистите на България ще се изправят срещу домакина Германия в полуфинал на заключителната олимпийска квалификация за Токио 2020. Двубоят е в четвъртък от 21:10 часа наше време в берлинската зала "Макс Шмелинг".

Националите ни спечелиха група В след три победи - над Франция, Нидерландия и европейския шампион Сърбия тази вечер.

Германците заеха второто място в гр. А. №1 в това каре стана тимът на Словения, спечелил също тази вечер над Чехия с 3:1.

Така другият полуфинал противопоставя словенците и "петлите", като този двубой е първи по време в четвъртък - от 18 ч. Финалът е в петък.

Само победителят ще играе в Токио.

Междувременно националките по волейбол записаха загуба и във втория си мач на олимпийската квалификация в Апелдорн, Нидерландия. Съставът на треньора Иван Петков отстъпи с 0:3 пред отбора на домакините.

Вчера българките паднаха от Полша с 1:3. В четвъртък е последният мач от групата - срещу Азербайджан.