"Барселона" записа втора победа в Шампионската лига, но мина през трудности срещу пражката "Славия" - 2:1 като гост от група F.

Меси откри в 3-тата минута, Борил изравни в 50-ата, а в 56-ата Олайнка си отбеляза автогол. След почивката "Славия" надигра далеч по-класния си съперник и макар и да не достигна до равенство, показа, че чешкият футбол бележи прогрес.

В другия мач от групата "Интер" успя да се справи с "Борусия" (Дортмунд) - 2:0, записа първа победа и съхрани шансове за втората фаза. Лаутаро Мартинес откри в 22-ата, към края пропусна дузпа, но в 89-ата Кандрева направи победата на тима на Антонио Конте по-солидна.

Група Е

"Ливърпул" мина като на парад през "Генк" - 4:1. Два гола вкара Алекс Окслейд-Чембърлейн, а по един Садио Мане и Мохамед Салах.

"Залцбург" и "Наполи" изиграха един от спектаклите на вечерта, а отборът от Южна Италия си тръгна с трите точки след 3:2. Гостите дна пъти повеждаха, домакините изравняваха, а след като това стана за втори път в 72-ата, веднага от центъра Лоренцо Инсиние им осигури успеха.

Група G

"Бенфика" постигна първа победа след две тежки поражения и това стана с куриозен гол в 86-ата минута след вратарска грешка - 2:1 срещу "Олимпик" (Лион) в Лисабон.

Същият резултат записа и "РБ Лайпциг" срещу "Зенит".

Група Н

Развръзки в края на срещите. Гол на "Аякс" не беше зачетен от ВАР заради засада, а след почивката домакините удариха и греда срещу "Челси". Лондончани обаче издебнаха момента си и грабнаха победата с попадение на Миши Батшуай в 86-ата - 1:0.

"Лил" и "Валенсия" пък завършиха 1:1. Френският тим изравни в последните секунди на добавеното време.

Резултати и класирания

Група Е

"Залцбург" - "Наполи" 2:3

"Генк" - "Ливърпул"  1:4

Класиране: 1. "Наполи" - 5:2, 7 т., 2. "Ливърпул" - 8:6, 6 т., 3. "Залцбург" - 11:9, 3 т., 4. "Генк" - 3:10, 1 т.

Група F

"Интер" - "Борусия" (Дортмунд) 2:0

"Славия" (Прага) - "Барселона" 1:2

Класиране: 1. "Барселона" - 4:2, 7 т., 2. "Интер" - 4:3, 4 т., 3. "Борусия" - 2:2, 4 т., 4. "Славия" - 2:5, 1 т.

Група G

"РБ Лайпциг" - "Зенит" (Санкт Петербург) 2:1

"Бенфика" - "Олимпик" (Лион) 2:1

Класиране: 1. "Лайпциг" - 4:4, 6 т., 2. "Зенит" - 5:4, 4 т., 3. "Олимпик" - 4:3, 4 т., 4. "Бенфика" - 4:6, 3 т.

Група H

"Аякс" - "Челси" 0:1

"Лил" - "Валенсия" 1:1

Класиране: 1. "Челси" - 3:2, 6 т., 2. "Аякс" - 6:1, 6 т., 3. "Валенсия" - 2:4, 4 т., 4. "Лил" - 2:6, 1 т.