Още два отбора си осигуриха предсрочно класиране на Евро 2020 - Полша и Русия. Те се присъединиха към Белгия и Италия.

Вижте най-интересното от поредната сесия квалификации.

Група С

Очаквани победи като гости за Холандия и Германия. "Оранжевите" измъкнаха 2:1 на терена на Беларус, а германците играха почти цял мач с човек по-малко, но въпреки това се справиха с Естония с голове след почивката за 19 минути на Илкай Гюндоган (2) и Тимо Вернер.

Съдия на срещата в Талин бе Георги Кабаков, който заслужено изгони Емре Джан още в 14-ата мин.

Холандия и Германия имат по 15 точки и се приближиха до Евро 2020, а Северна Ирландия все още таи надежда с 12 т.

Група Е

Унгария победи Азербайджан с 1:0, а Уелс и Хърватия завършиха 1:1, което лиши световните вицешампиони от предрочно класиране. Влашич вкара в 9-ата минута, а в 45-ата Гарет Бейл изравни.

Хърватия води с 14 т., Унгария е втора с 12, а Словакия има 10 т. и мач по-малко.

Група G

Полша гръмна шампанско, след като пречупи Северна Македония с голове на Франковки и Милик, съответно в 74-ата и 80-ата минута.

Австрия пък се справи със Словения - 1:0 в Любляна. Това бе пряк спор за второто място.

Така поляците не могат да бъдат изместени от първите две места с 19 т., австрийците имат 16, а македонците и словенците все още на теория са в играта с по 11, но шансовете им са нищожни.

Група I

Тук всичко е ясно и не отсега, но вече падна и теорията. Русия разгроми Кипър с 5:0 като гост и се присъедини към Белгия на Евро 2020. "Червените дяволи" не сбъркаха в Казахстан - 2:0, и продължават без грешка с 24 т., а Сборная има 21.

Кипър е далеч назад с 10, а Шотландия събра 9 след успех с 6:0 над Сан Марино.