Кристиано Роналдо получи разтежение и бе заменен принудително в 60-ата минута на европейската квалификация Португалия - Сърбия (1:1) в Лисабон от група В.

Още не е ясно колко време ще отсъства №7 - дали травмата ще му попречи да играе в Шампионската лига за "Ювентус" срещу "Аякс". В Серия А всичко напрактика е решено и клубът му може да се справи и без него.

Сърбите получиха дузпа в 7-ата минута и Душан Тадич смълча трибуните на стадиона на "Бенфика". В 42-ата Данило изравни. Португалия има две точки от първите си срещи, а лидер с четири пункта е Украйна, отборът на която спечели с 2:1 на терена на Люксембург.

В група Н снощи се играха и трите мача. Турция разби Молдова с 4:0, а Албания стигна до 1:0 в Андора.

С интерес се очакваше мачът Франция - Исландия в Париж. Но "петлите" не дадоха много възможности на северняците, макар и да направиха успеха си убедителен едва в края на срещата - 4:0.

Юмтити откри в 12-ата минута, Жиру удвои в 68-ата, десет минути по-късно Килиан Мбапе направи резултата класически, а в 84-ата се разписа и Антоан Гризман.

Това бе повторение на четвъртфинала на Европейското през 2016 г. Франция и тогава спечели с голям резултат - 5:2.

Световните шампиони и Турция оглавяват групата с по шест точки, Албания и Исландия имат по три.

Тази вечер евроквалификациите продължават с двубои в още три групи.