"Ботев" (Пловдив) е последният четвъртфиналист в турнира за Купата на България. "Канарчетата" елиминираха "Берое" с дузпи - 4:3, след 0:0 в редовното време и продълженията.

Така "Ботев" се присъединява към "Лудогорец", "Черно море", "Септември, ЦСКА-София, "Локомотив" (Пловдив), "Етър" и "Струмска слава" (Радомир), единственият представител на Втора лига. Отпаднаха финалистите от миналия сезон - "Славия" (носител на трофея) и "Левски".

Жребият ще се тегли следващата седмица. И на четвъртфиналите ще се играе по един мач.

Двубоят в Стара Загора бе заключителният осминафил и третият, решен с дузпи след "Черно море" - "Левски" и "Лудогорец" - "Славия". Този път късметът се усмихна на гостите.

Срещата на стадион "Берое" беше равностойна, с малко повече голови ситуации за старозагорци.

Транспарант с такъв текст издигна многобройната агитка на "Ботев" в Стара Загора.

При 11-метровите удари първи пропусна играч на "жълто-черните" - Стивън Петков, който прати топката над напречната греда. Това стана при резултат 2:1 за "Берое". Веднага след това обаче вратарят на "канарчетата" Даниел Кайзер хвана ъгъла при изпълнението на Георги Ангелов и изби топката. Все така 2:1. След това Димитър Пиргов изравни.

Последваха точни изпълнения - по едно, преди заключителните удари. Капитанът на "зелено-белите" Мартин Райнов обаче също шутира над напречната греда и Серкан Юсеин приключи спора - 4:3.

В неделя "Ботев" гостува на "Левски" в Първа лига.