"Ливърпул" и "Манчестър Сити" завършиха 0:0 в мача помежду си. Двата отбора отправиха само по два точни удара. Най-вълнуващият момент бе в 85-ата минута, когато Риад Марез изпусна дузпа, като ударът му бе много високо над напречната греда. През останалото време мачът бе по-скоро гросмайсторско надлъгване между двамата мениджъри Юрген Клоп и Пеп Гуардиола.

Първото полувреме премина без явно превъзходство от страна на единия или другия отбор. Ударите към вратата бяха общо три и за двата отбора. Първата акция бе за гостите. Риад Марез бе на върха на атаката за "гражданите" и бе изведен от Бернардо срещу Алисон. Алижирецът обаче бе в засада.

Три минути по-късно Мохамед Салах пое топката в центъра и комбинира със Садио Мане. Сенегалецът влезе в единоборство с Давид Силва и след двоен рикошет изведе Салах зад гърба на Стоунс. Английският бранител затвори Салах, но той все пак намери начин да стреля. Изстрелът му обаче мина край лявата греда на Едерсон.

През голяма част от полувремето "Ливърпул" поддържаше териториален натиск. В 12-ата минута Джеймс Милнър центрира от корнер към Деян Ловрен. Бранителят стреля с глава, но ударът бе слаб.

Малко след топката бе открадната от Давид Силва. Испанецът пусна наляво към Рахийм Стърлинг, който нахлу в наказателното поле и стреля с левия крак. Гомес обаче блокира опита за удар на крилото на "Манчестър Сити".

В 17-ата минута Хендерсън овладя топката в центъра и отправи дълъг пас към Салах, на когото не му достигна съвсем малко, за да я овладее.

В 20-тата минута дойде първата спорна ситуация. Серхио Агуеро пое топката с гръб към вратата и тръгна да финтира Деян Ловрен. Защитникът на "Ливърпул" постави ръцете на гърба Агуеро си и го докосна с левия си крак. Случката бе в наказателното поле, но дузпа не последва.

В 29-ата минута мениджърът на "Ливърпул" Юрген Клоп направи принудителна смяна, след като Джеймс Милнър се контузи, а на негово място влезе Наби Кейта.

В 38-ата минута Стърлинг комбинира със Силва, който стреля по диагонала, но ударът му бе блокиран от Върджил ван Дайк.

Второто полувреме продължи по същия начин. Все пак в 60-тата минута Давид Силва изведе отлично Риад Марез сам срещу вратаря на "Ливърпул", но ударът му пина покрай вратата. В 62-ата отново след атака на "Манчестър Сити" Марез отправи първия точен удар в мача, спасен от вратаря. В ответната атака последва и точен удар от Мохамед Салах.

В 77-та минута пробив на Габриел Жезус бе спрян от Деян Ловрен, като се видя, че защитникът на "Ливърпул" удари с ръка през лицето нападателя на "Манчестър Сити". Съдията Мартин Аткинсън обаче отново не отсъди дузпа, въпреки че Жезус падна в наказателното поле.

В класирането на първо място е "Манчестър сити", на второ "Челси", който по-рано победи "Саутхемптън", а трети е "Ливърпул" И трите отбора имат по 20 точки.