Адриан Андреев (17 г.) спечели титлата на двойки при юношите на Откритото първенство на САЩ по тенис. Във финала Андреев и Антон Матушевич от Великобритания победиха с 6:4, 2:6, 10-8 американците Емилио Нава и Аксел Нефве за 59 минути игра.

Преди 10 години Григор Димитров триумфира с титлата на US Open на сингъл. Оттогава България не е имала такъв успех на турнира в нюйорския квартал "Куинс", макар и при юношите.

В първия сет Адриан, който е сред големите надежди на родния тенис, и британецът пробиха за 2:1 и задържаха преднината си до края за 6:4. Във втората част двамата загубиха четири поредни гейма от 2:2 до 2:6. Така се стигна до шампионски тайбрек. В него Андреев и Матушевич поведоха с 9:6 и при третата си възможност затвориха мача в своя полза.

На сингъл Адриан Андреев отпадна в първия кръг след 3:6, 2:4 и отказване срещу Артур Казо от Франция.