Ваня Стамболова продължава с отличното си представяне на европейското първенство по лека атлетика в Цюрих (Швейцария). Българката се класира за финала на 800 мeтра в дебютното си участие на голям форум в тази дисциплина. Състезателката на Георги Димитров завърши пета в първата полуфинална серия с време 2:01.59 мин и намери място сред най-добрите осем с едно от двете най-добри "губещи" времена.

Успехът е впечатляващ, тъй като Стамболова вече има класирания за европейски финали в три различни дисциплини. На шампионата на Стария континент в Гьотеборг през 2006 г. тя спечели титлата на 400 метра, а в Барселона през 2010 г. грабна среброто на 400 метра с препятствия.

Битката за разпределението на медалите на 800 метра в Цюрих е в събота от 17:05 ч. българско време.

Днешният състезателен ден беше успешен и за спринтьорките ни. След като вчера завърши на 5-о място във финала на 100 м, днес Ивет Лалова отново се представи силно и се класира за полуфиналите на 200 м. Лалова финишира 3-та в третата от петте серии с лично постижение за сезона от 23.17 сек. Другата ни представителка в спринта - Инна Ефтимова, също продължава напред с 23,42 сек в сериите.

Полуфиналното бягане на Лалова е тази вечер от 20:49 ч, а Ефтимова ще стартира в 20:42 ч.

По-късно тази вечер ще видим в действие още двама български атлети. Румен Димитров ще спори за медалите в тройния скок. Той ще скача 11-и по ред, а състезанието му започва в 21:10 часа.

В 21:45 ч. Димитър Ценов пък ще стартира на финалното бягане на 3000 м стипълчейз.