Българските атлети са отличници и през вторият състезателен ден от европейското първенство по лека атлетика в Цюрих (Швейцария). Една от надеждите ни за медал Ивет Лалова се класира без проблеми за финала на 100 м. Защитаващата титлата си от Хелзинки 2012 г., спечели третата полуфинална серия с 11.15 сек при абсолютно безветрие. Чаровната ни спринтьорка стигна до първото място в серията след много силни финални метри.

По-рано през деня страхотен резултат постигна и Тихомир Иванов. Атлетът се класира  за финала на скок височина с резултат 223 см. в квалификациите. Предварително зададената норма бе 228 см, но надпреварата под дъжда на стадион „Лецигрунд” беше прекратена след 223 см.

Силно представяне регистрира и Ваня Стамболова, която се класира за полуфиналите на 800 м. Това е първо голямо състезание, на което атлетката ни се представя в тази дисциплина. Състезателката на Георги Димитров завърши на второ място в  четвъртата серия и спря хронометрите на с 2:01.60 мин.