"Левски" отпразнува юбилея на Георги Аспарухов с обрат срещу "Ботев" (Пловдив) пред малко повече от 2000 зрители на "Герена". В деня, в който се навършиха 75 години от рождението на легендарния нападател, "сините" спечелиха с 3:2, след като губеха с 0:2 до 70-ата минута.

Домакините излязоха с голяма част от резервите си и дълго време отстъпиваха игрово.

"Ботев" вкара два гола в рамките на три минути през първото полувреме, дело на Жоао Пауло и на юношата на "Левски" Стивън Петков в 31-ата и 34-ата минута.

Две попадения на Паулиньо и гол от спорна дузпа на Ривалдиньо обаче донесоха три точки, с които "Левски" направи решителна крачка към третото място в крайното класиране. Попаденията паднаха в 70-ата, 85-ата (тогава Ривалдиньо изравни от 11-те метра) и 90-ата.

Това беше първи гол със синята фланелка на сина Ривалдо, който ще дойде за финала за Купата срещу "Славия" идната сряда. Поне това заяви младият футболист пред "Диема" след срещата.

Така "Левски" подобаващо почете най-голямото величие в своята история. Жалко само, че имаше малко публика на трибуните.

Клубът официално обяви, че на 19 август ще приеме аржентинския "Бока Хуниорс" в приятелски мач - и той в чест на Гунди.