Франция триумфира с олимпийското злато в смесената щафета в биатлона (2x6км жени + 2x7.5км мъже) на зимните олимпийски игри в Пьончан. Французите, водени от голямата звезда Мартен Фуркад, спечелиха категорично първото място, като се възползваха и от грешка в последната стрелба на аса на германците Арнд Пайфер.

Фуркад, който грабна трета титла в Пьончан след масовия старт и преследването, на свой ред свали всички мишени и не прости пропуска на един от големите си съперници, тимът на който оглавяваше класирането преди последната стрелба.

На 20.9 секунди на второ място завърши щафетата на Норвегия. Бронзът е за биатлонистите на Италия, които останата на 26 сек и успяха да изпреварят с три стотни във финалния спринт германците.

Българската щафета в състав Емилия Йорданова, Даниела Кадева, Красимир Анев и Владимир Илиев финишира на 17-о място с изоставане от 3:57.4 минути от победителите.

Участваха 20 отбора.

В четвъртък са последните два старта на биатлонистите в Южна Корея - щафетите при жените и мъжете.