"Левски" разгроми "Дунав" (Русе) с 4:0 като гост в мач от 18-ия кръг на Първа лига. "Сините" (днес в жълто) записаха най-убедителната си победа на чужд терен тази есен и изравниха най-изразителния си успех въобще (4:0 биха и "Славия" на "Герена").

След неубедителните игри срещу "Витоша" (Бистрица) и "Верея" в последните седмици, "Левски" имаше нужда от далеч по-добро представяне и днес го постигна.

За отбелязване е и фактът, че този път голмайстори са халф и двама нападатели, а не... защитникът Давид Яблонски.

Първото полувреме на Градския стадион в Русе бе интересно, със ситуации и пред двете врати. "Левски" нанесе своя удар в 33-тата и 39-ата минута, когато Васил Панайотов заби първите си попадения за родния тим.

След почивката гостите бързо попариха и малкото останали надежди на "дунавци" - игралия силно Жуниор Мапуку бе точен за 3:0. 12 минути преди края и другият таран - Серджиу Буш, порази целта - 4:0.

Така "Левски" скъси дистанцията до третия ЦСКА-София на три точки. Утре, 30 ноември, "червените" приемат "Септември". Лидерът "Лудогорец" пък гостува на "Верея". Кръгът е междинен, а до края на полусезона има още два.

Любопитно е, че "Левски" още веднъж ще гостува в Русе до края на годината - в мач за Купата на България през ноември.