Швеция би Италия с 1:0 в Стокхолм в първия мач от най-интересния европейски бараж за световното по футбол в Русия догодина. Реваншът е в понеделник.

Единственият гол отбеляза Якоб Йохансон в 61-ата минута след рикошет. "Скуадра адзура" не е пропускала мондиал от 1958 г. - в Швеция.

Мачът не предложи много голови ситуации. Дисциплинираната игра на домакините даде резултат с минимален успех, а може да се каже, че италианците разочароваха отново. Най-добрата им възможност бе в 70-ата минута, когато топката срещна гредата след шут на Матео Дармиан.

Удар за "сините" е жълтия картон на Марко Верати, който го вади за ответния сблъсък.

На трибуните бе Златан Ибрахимович - той не играе за Швеция след европейското първенство във Франция.

Междувременно Ангрия и Германия направиха скучно 0:0 в приятелски мач на "Уембли". И двата отбора са финалисти на световното. Тук също нямаше много голови ситуации. Играещият за "Манчестър Сити" Лерой Сане удари греда за гостите през първата част.

Тази вечер Дания и Ейре играят в Копенхаген последния бараж - по ред, за световното.