Полуфинал между вечните съперници Роджър Федерер и Рафаел Надал на Откритото първенство на САЩ по тенис няма да има. Аржентинецът Хуан Мартин дел Потро попречи това да се случи, като би Маестрото на четвъртфинал  - 7:5, 3:6, 7:6(8), 6:4.

Двубоят продължи близо 3 часа.

След много оспорвано начало Дел Потро, шампион в Ню Йорк от 2009 г., успя да вземе първия сет след ключов пробив в гейм номер 11. Във втория ролите се размениха и швейцарецът изравни след 6:3 в своя полза.

Третата част започна отлично за поставения под номер 23 в схемата аржентинец, който след ранен пробив поведе с 3:0. Този път Маестрото отговори и изравни резултата при 4:4. В последвалия оспорван тайбрек Дел Потро наложи волята си след 10:8.

В оказалия се последен четвърти сет Кулата от Тандил, както наричат Делпо, направи решаващ пробив в петия гейм, което му бе достатъчно за крайната победа, дошла след 6:4.

Така в спор за място на финала аржентинецът ще спори със световния номер 1 Рафаел Надал. Испанецът се справи безпроблемно с екзекутора на Григор Димитров - 19-годишния руснак Андрей Рубльов, с 6:1, 6:2, 6:2.

Другият полуфинал ще противопостави Пабло Кареньо Буста от Испания срещу Кевин Андерсън (Южна Африка).

При жените финалното каре е съставено само от представителки на домакините. Мадисън Кийс се изправя срещу Коко Вандевеге, а Винъс Уилямс среща Слоун Стивънс.